Konwersja PDF do WORD – pogubiłeś się? Tutaj znajdziesz prosty graficzny poradnik, w kilku krokach opisujący konwersję PDF (na potrzeby wykonania tłumaczenia PDF), z użyciem profesjonalnych metod.
Zapraszamy do lektury!
Konwersja PDF do WORD – postępuj jak profesjonaliści
W części 1 naszego mini poradnika zamieściliśmy podstawowe informacje dotyczące konwersji. W 5 krokach omówiliśmy kwestię zrozumienia formatu, określenia celu, identyfikacji typu i wyboru metody. Podobnie jak wspomnieliśmy o konieczności pracy nad otrzymanym plikiem WORD.
W części 2 znajdziesz wskazówki (ze zrzutami ekranowymi), pokazujący, jak krok po kroku powinna być wykonana konwersja PDF do WORD.
Zaprezentowane metody są używane przez biuro tłumaczeń Slavis — zaufanego i profesjonalnego dostawcę usług tłumaczeniowych.
Korzystając z naszej wiedzy i działając zgodnie z naszymi wskazówkami, będziesz wiedział, jak sobie poradzić nawet z najbardziej złożonym plikiem PDF. Bez względu na to, czy format tekstu źródłowego był edytowalny, czy nie.
Szukasz biura tłumaczeń, które wykona dla ciebie profesjonalne tłumaczenie PDF na dowolny język? Biuro Tłumaczeń SLAVIS – skontaktuj się z nami jeszcze dzisiaj i spytaj o bezpłatną wycenę.
Konwersja PDF do WORD – wybór biura tłumaczeń Slavis
Jeśli chodzi o konwersję PDF do WORD, Slavis ogranicza się do wyboru 3 metod, gwarantujących najlepszy rezultat. Zachęcamy do korzystania z nich w celu uzyskania jak najbardziej profesjonalnych wyników.
W przypadku plików PDF o słabej jakości, powstałych z nieedytowalnych formatów tekstowych, nasze metody zapewnią plik wyjściowy o odpowiedniej jakości. Odpowiedniej, czyli takiej, która umożliwi przygotowanie układu jak najbardziej zgodnego z oryginałem, w możliwie jak najkrótszym czasie.
Jeśli brakuje Ci czasu i pracowników odpowiedzialnych za przygotowanie bazy do tłumaczenia PDF, z pewnością uznasz te rozwiązania za rozsądne.
Jak wspomnieliśmy w części 1 naszego poradnika, istnieje wiele sposobów na to, aby konwersja PDF do WORD została wykonana poprawnie. Problem polega na tym, że większość z nich spełni swoje zadanie tylko wtedy, gdy układ pliku PDF nie jest zbyt skomplikowany lub plik PDF jest krótki, bądź jego zawartość można skopiować. Dlatego, jak wcześniej nadmieniliśmy, bez względu na rodzaj pliku PDF, pokażemy Ci 3 profesjonalne rozwiązania stosowane przez Slavis Tłumaczenia.
Metoda 1: Konwersja PDF do WORD przy użyciu programu Adobe
Jest to rozwiązanie odpowiednie do tłumaczenia PDFów, których zawartość można skopiować. Do niedawna wśród aplikacji dedykowanych Adobe jedynie Adobe Acrobat powiadał funkcję konwersji PDF do WORD.
Większość aktualnych wersji Adobe Reader również posiada taką możliwość. Chociaż zazwyczaj jest to związane z użyciem chmury Adobe w celu zapisania skonwertowanych dokumentów.
1 Otwórz aplikację Adobe Acrobat
2 Kliknij Plik >>> Otwórz…
3 Wybierz plik PDF, po czym kliknij Otwórz (wybierając, będziesz musiał odnaleźć miejsce, w którym zapisano plik PDF przeznaczony do konwersji)
4 Kontynuuj konwersję pliku, klikając Plik >>> Zapisz jako… (w zależności od wersji oprogramowania może to być „Zapisz jako inny…”)
5 Z listy formatów, która się pojawi, wybierz Microsoft Word Document (*.doc); poczekaj chwilę potrzebną Adobe Acrobat na konwersję pliku; czas konwersji jest zależny od rozmiaru pliku
6 Otwórz skonwertowany plik WORD; powinien znajdować się w tym samym miejscu, co oryginalny plik, o ile miejsce zapisu nie zostało zmienione
7 Sprawdź i popraw gotowy plik, jeśli to potrzebne.
Skonwertowane pliki zazwyczaj wymagają kilku modyfikacji. Wiersze mogą być złamane w nieodpowiednich miejscach, część tekstu może zostać ucięta, a w niektórych miejscach formatowanie może zostać pominięte. Z tego powodu przed skorzystaniem z takiego pliku należy go porównać z oryginalnym plikiem PDF, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.
Metoda 2: Konwersja PDF do WORD przy pomocy programu Abby
Biuro Tłumaczeń SLAVIS używa zarówno ABBY FineReader, jak i ABBYY PDF Transformer+. Poniżej znajdują się ilustracje dotyczące przygotowania konwersji pod kątem tłumaczenia PDF przy użyciu ABBY PDF Transformer+. Najpierw zróbmy jednak coś prostszego: plik PDF, z zawartością, którą można kopiować.
1 Otwórz ABBYY PDF Transformer+
2 Kliknij Otwórz…
3 Wybierz plik PDF do konwersji, po czym kliknij Otwórz (wybierając plik PDF, należy odszukać miejsce zapisu)
4 Kontynuuj konwersję pliku, klikając Skonwertuj do >>> Microsoft Word Document
5 Poczekaj, aż ABBY PDF Transformer+ skonwertuje plik; czas konwersji PDF do WORD jest zależny od jego rozmiaru
6 Zapisz skonwertowanego WORD w odpowiednim miejscu, a następnie Otwórz go, kiedy będziesz gotowy do jego dalszej obróbki
7 Podobnie jak w przypadku Adobe Reader — sprawdź i popraw plik, jeśli wymaga poprawek, a na końcu porównaj go z oryginalnym plikiem PDF; tym sposobem jesteś gotowy do tłumaczenia PDF
Metoda 3: OCR przy pomocy programu Abby
Na koniec — metoda dotycząca nieedytowalnych plików. To profesjonalna i zaawansowana metoda wykorzystywana do tłumaczenia PDF, których nie można poddać innej obróbce: nie można skopiować ich zawartości, skonwertować przy użyciu konwerterów online, ani zapisać jako WORD przy użyciu Google Docs, czy najnowszej wersji Microssoft Office lub Adobe Acrobat/Reader.
1 Otwórz ABBYY PDF Transformer+
2 Kliknij Otwórz…
3 Wybierz plik PDF, na którym chcesz wykonać OCR, po czym kliknij Otwórz (pamiętaj, że musisz odnaleźć miejsce zapisu pliku)
4 Kontynuuj optyczne rozpoznawanie znaków (OCR), klikając Rozpoznaj
5 Z okna wyboru wybierz język źródłowy pliku, a następnie kliknij Rozpoznaj tekst
6 Poczekaj, aż ABBYY PDF Transformer+ rozpozna plik, jego jakość, złożoność, obecność zaawansowanego formatowania lub grafiki — to wszystko wpływa na czas rozpoznawania tekstu (aplikacja pozwala na określenie czy dany PDF jest tekstem ciągłym, grafiką czy tabelą, dzięki czemu układ graficzny zawartości będzie jak najbardziej zbliżony do oryginału)
7 Następnie zaznacz cały dokument (Ctr+A) lub jego część, którą chcesz skonwertować
8 Kontynuuj konwersję pliku, klikając Skonwertuj do >>> Microsoft Word Document
9 Poczekaj, aż ABBYY PDF Transformer+ skonwertuje plik
10 Zapisz skonwertowany WORD w odpowiednim miejscu, a następnie Otwórz go, kiedy będziesz gotowy do jego dalszej obróbki
11 Wprowadź potrzebne poprawki, a następnie porównaj plik z oryginałem
Co dalej?
Masz przygotowany plik. Jest przejrzysty. Co należy z nim dalej zrobić?
Tłumaczenie PDF (jego zawartości) jest równie wymagające jak tłumaczenie innych tekstów, przez co od początku wymaga znacznego doświadczenia w obróbce technicznej. I Slavis takie doświadczenie posiada.
W części 3 naszego poradnika o konwersji PDF do WORD pokażemy, jak profesjonalnie wykonać tłumaczenie PDF. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę; zamieścimy również wskazówki dotyczące tego, co zrobić, gdy myślimy o tłumaczeniu PDF. Śledź najnowsze posty na naszym blogu.
One comment
Comments are closed.